Bozcaada Konaklama Yerleri

Bozcaada konaklama yerleri butik oteller, pansiyon tipi oteller ve Bozcaada geneline yayılan bağ evleri olarak 200 TL’den başlayan fiyatlarla hizmet vermektedir.

Bozcaada Konaklama Yerleri

Oteller

Pansiyonlar


bozcaada konaklama yerleri

Bozcaada Konaklama Yerleri Hakkında

Bozcaada’da lüks 5 yıldızlı oteller yerine butik hizmet veren otel ve pansiyon görünümündeki konaklama yerlerine rastlarsınız. Bunun sebebi Bozcaada’nın tarihi sit alanı olmasıdır. Bozcaada merkezdeki yapıların büyük çoğunluğu Anıtlar Kurulu tarafından tescilli bina olup koruma altındadırlar. Aslında Bozcaada’yı farklı kılan bu tarihi kokusudur. Rengarenk sanat öğelerinin süslü olduğu sokaklarında birbirine paralel yapılardaki konaklama yerleri Bozcaada’da nerede kalınır sorunuza cevaben butik hizmet vermektedirler.

Bozcaada Konaklama Yerleri Fiyatları

2019 yazında temmuz-ağustos dönemi için;  Bozcaada konaklama yerlerinde uygulanan fiyat tarifesi aşağıdaki gibidir.

  • Oteller; oda kahvaltı dahil 2 kişilik ortama fiyat 350 – 550 TL,
  • Pansiyonlar; 200 – 300 TL,
  • Kiralık evler günlük 400 TL’den başlayan fiyatlarla kiralanmaktadır.

Yukarıda belirtilen konaklama fiyatları tesise ve zamana göre değişiklik göstermektedir. Sezon başı ve sezon sonu %20’e varan indirimlerle konaklayabilirsiniz. Yüksek sezonda konaklamak için erken rezervasyon mutlaka önerilmektedir.

Bozcaada Konaklama Yerleri Rezervasyon

Bozcaada huzur dolu tatil arayışınıza butik konaklama yerlerinde her bütçeye uygun seçenekler sunan tatil beldesidir. Bozcaada genelinde adalı vatandaşların işlettiği samimi pansiyonlarla birlikte son yıllarda İstanbul, Çanakkale ve Bursa gibi yakın çevreden gelen işletmecilerin hizmet verdiği butik oteller adanın turizmini ayakta tutmaktadır. Bozcaada’da kayıtlı yatak sayısı 2500’dür. Fakat bu sayı kayıtsız tesislerle birlikte 4000’i geçmektedir. Bozcaada’da az sayıda tesis olduğu için temmuz-ağustos gibi yüksek sezon dönemleri için erken rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Bu zaman dilimine tatilinizi planlıyorsanız erken rezervasyon harici kalacak yer bulmanız zorlaşabilir.Bozcaada Konaklama Yerleri Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir