Bozcaada Rum Mahallesi

Otel

Harmani Tatil Çiftliği

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 260 TL Sezonu Yaz
Bağ Evi

Elia Otel Bağ Evi

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Bağ Evi Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 280 TL Sezonu Yaz
Otel

İdilika Otel

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 270 TL Sezonu Yaz
Bağ Evi

Defne Bağ Evi

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Bağ Evi Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 250 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Hasanaki Guest House

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Oda Fiyatı 300 TL Sezonu Yaz

Cenk Pansiyon

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 240 TL Sezonu Yaz
Otel

9 Oda Butik Otel

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 250 TL Sezonu Yaz
Otel

Su Otel

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 250 TL Sezonu Yaz
Otel

Cumbalı Otel

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Oda Fiyatı 300 TL Sezonu Yaz

Bozcaada Rum Mahallesi otelleri, butik otelleri, nostaljik pansiyonları ve çocuklu aileler için ihtiyaç duyulan apart pansiyonları bozcaadan.com’da listelenmektedir.

Bozcaada’nın Rum Mahallesi olarak bilinen Rumlardan kalma Cumhuriyet Mahallesi’ndeki sokaklar daha düzenli olup birbirine paraleldir. Bozcaada’nın tam merkezinde olan Cumhuriyet Mahallesi halk diliyle Rum Mahallesi olarak kalmıştır. Bozcaada’nın en merkezi caddesi Çınarlı Çarşı Caddesi’nin Bozcaada Kalesi’ne doğru ilerleyen yönü Rum Mahallesi olarak geçmektedir.

Rum Mahallesi’ni Türk Mahallesi olarak bilinen Alaybey Mahallesi’ne göre daha popüler kılan Mahalle’de bulunan mavi beyaz konseptli restaurantlar, Bozcaada’nın simgesi figür boyalı işlemeli selfi çekim merkezi duvarlar, birbirine paralel uzanan taş sokakları, Bozcaada Kalesi ve 1900’lü yılları andıran nostaljik evlerin bu mahallede daha çok yer almasıdır. Bozcaada Rum Mahallesi’nde tarihi dokunun korunduğunu görebilirsiniz. Adanın en eski yapılarından bir tanesi olan Bozcaada Meryem Ana Kilisesi Rum Mahallesi’nde yer almaktadır. 1869 yılından kalma kilisede pazar günleri ayin yapılmaktadır.

Rum Mahallesi’ne gittiğinizde önerimiz Bozcaada Kalesi ve Kalenin hemen arkasındaki Madam’ın Kahvesi’nde ada esintisi kahve molasıdır. Ayrıca Bozcaada Sanat Galerisi ve ada çevresindeki bir çok sanatsal aktivite ve sergide yaz aylarında sanatseverlerin beğenisine sunulmaktadır.

Butik otellerin ağırlıklı olduğu Bozcaada Rum Mahallesi’nde pansiyonlar ve az sayıda apart otellerde konaklama alternatifleri arasındadır. Bozcaada Rum Mahallesi’ndeki otel fiyatlarının Türk mahallesi’ne göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Adaya gelmeden 15 gün öncesinden Bozcaadan.com üzerinden komisyon ödemeden direk otel üzerinden rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Bozcaada’nın en iyi Rum Mahallesi otellerini bir araya getirdik.

Bozcaada’ya gelecek olan siz misafirlerimiz için de kolaylık olması sebebi ile Rum Mahallesi’ndeki otelleri tek sayfada buluşturduk. Şimdiden iyi tatiller dileriz.