talay şarap bozcaada

Bozcaada şarap fabrikaları Bozcaada’nın simgelerindendir. Bozcaada’daki üzüm bağlarından toplanan envai çeşit üzümlerden şaraplar ada genelindeki fabrika ve satış noktalarında ilk elden sunulmaktadır. Bozcaada’da çok uzun yıllardır yapılan bağcılık ile şarapçılık eski bir gelenek halindedir.

talay şarap bozcaada

Bozcaada‘da 4 tane şarap fabrikası bulunuyor. 3 tanesi eski ve adanın merkezinde yer alan fabrikalarında dışında son yıllarda açılan fabrikalar merkezin dışında konumlanmış durumdadır.

bozcaada şarap satış

Bozcaada Şarap Fabrikaları Gezileri

Bozcaada’ya geldiyseniz ve şarap seviyorsanız Talay, Corvus, Amadeus şarap fabrikaların düzenlediği turlara katılabilir, şarapların yapımı hakkında bilgi sahibi olabilir ve tadım yaparak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

corvus sarap

Bozcaada Şarap Satış ve Tadım Noktaları

  • Amadeus : Cumhuriyet Mahallesi
  • Ataol : Alaybey Mahallesi Çınar Çeşme Sokak
  • Corvus : Alaybey Mahallesi
  • Gülerada : Alaybey Mahallesi
  • Talay Şarapçılık : Cumhuriyet Mahallesi Lale Sokak
  • Yunatçılar : Cumhuriyet Mahallesi Emniyet Sokak No: 3

yunatçılar şarapTenedion Winehouse

Bu butik şarap evinin önünde gençler minderlere oturup şaraplarını yudumalayabiliyorlar.  Şarapseverlerin uğramasını önerdiğim bu nokta Sağlık ocağı yanında hizmet veriyor. Sıcak soğuk şarap çeşitlerinin satıldığı Tenedion Winehouse isimli şarap evinde gündüz vakti ilkbahar günlerinde bile kalabalık bir misafir topluluğu oluyor.

tenedion winehouseBozcaada Şarap Fabrikaları Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir